Nacionalinis miškasodis – dešimtmečius skaičiuojanti tradicija, kurios metu miškininkai kviečia visuomenę susipažinti su medžių sodinimo technologijomis bei miškininkų darbu ir savomis rankomis prisidėti prie šalies miškų atkūrimo bei įveisimo. Medelių sodinimo šventė kilniam tikslui suburia įvairaus amžiaus, įvairių profesijų, visoje Lietuvoje gyvenančius žmones, mylinčius gamtą ir norinčius prisidėti prie šalies miškingumo didinimo. Savo laiką prasmingam tikslui skiria organizacijos ir verslai, o šiemet, Nacionaliniam miškasodžiui kviečiant minėti Dainų šventės šimtmetį, tikimasi rekordinio kiekio dalyvių.
„Šiais metais Lietuvoje ypatingai daug svarbių progų sodinti mišką. Minime Dainų šventės šimtmetį, taip pat – ir 20 metų įstojimo į ES bei NATO sukaktį. Miškasodis – vienas iš svarbiausių miško ciklo etapų ir tuo pat metu didžiulė šventė miškininkams, todėl tikimės, kad prie mūsų šiais metais jungsis dar gausesnis būrys gamtai neabejingų, mūsų tautos tradicijas puoselėjančių bei laisva ir saugia šalimi besididžiuojančių piliečių“, – sako Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė.
„Kviečiame visą Lietuvą susitelkti ir kartu pasiekti įspūdingo rezultato: pasodinti 100 simbolinių girių, kuriomis džiaugsis ateities kartos. Labai svarbu, kokią Lietuvą joms paliksime. Būtent dėl to šių metų Dainų šventę pavadinome „Kad giria žaliuotų“ – šį pavadinimą kviečiame suprasti kaip pareigą imtis veiksmų ir išsaugoti mūsų kultūrą, tradicijas ir gamtą. Pasitinkant Dainų šventės šimtmetį svarbu ne tik šokti ir dainuoti, bet ir galvoti apie ateitį,“ – pasakoja Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa.
Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“ vyks visoje Lietuvoje balandžio 20 d., 10 val. Norintys dalyvauti šventėje ir taip prisidėti prie Lietuvos miškingumo didinimo kviečiami registruotis: www.vmu.lt