Įvairiais laikais Sūduvos krašte ir už jo ribų gyveno bei tebegyvena gausus būrys puikių Sūduvos etninės kultūros puoselėtojų, kūrėjų. Dalis jų gyvena bei dirba nepakankamai viešai, mažokai matomi visuomenėje. Šių žmonių pagerbimas ir viešinimas yra padėka jiems, o tuo pačiu ir papildoma kultūros sklaida.
Sūduvos regioninė etninės kultūros globos taryba (toliau – Taryba) praeitais, 2024 metais rugsėjo 27 d., minint Sūduvos dalies susigrąžinimo dieną, Paežerių dvare, Vilkaviškio rajone apdovanojo 5 Sūduvos etninės kultūros puoselėtojus.
Šiais metais Taryba, gegužės 7 d., 15 val., minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, VDU Žemės ūkio akademijos Iškilmių salėje, Akademijoje, Kauno rajone pagerbs dar 5 Sūduvos etninės kultūros puoselėtojus, tame tarpe marijampolietę
Dalią VENCKIENĘ.
Dalia Venckienė – etninės kultūros puoselėtoja, tautosakos užrašinėtoja ir šifruotoja (Jauniaus Vyliaus tautosakos ekspedicijų bendražygė), kankliavimo mokytoja, Marijampolės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Žolynukai“ įkūrėja ir vadovė (2024 metais kolektyvui suteikta I mėgėjų meno kolektyvo kategorija).
Tai mokytoja ir vadovė paruošianti daugiausiai mokinių ir savo ansamblio dalyvių Marijampolės savivaldybėje etninę kultūrą puoselėjantiems respublikiniams konkursams (Tramtatulis, Patrepsynė, Grįžulai ir kt.).
2025 m. Konkurso „Tramtatulis“ regioniniame rate pasirodė 8 dalyviai ir dalyvių duetai, kuriuos paruošė Dalia Venckienė, į respublikinį ratą atrinkti 4 Dalios ruošti solistai ir duetai.
Tradicinių šokių konkurso „Patrepsynė“ respublikiniame ture varžysis 3 Dalios ruoštos šokėjų poros.
Marijampolės kultūros centras ir Marijampolės savivaldybė didžiuojasi Dalios darbo vaisiais ir dėkoja už kryptingą vertybinį jaunosios kartos ugdymą.

